Pomoc Týn nad Vltavou

Logo Pomoc Týn nad Vltavou
AKTUALITY

12.8.2016 COUNTRY KONCERT VE ŠPEJCHARU

V pátek 12.8.2016 od 19,00 Vás srdečně zveme do Čihovického špejcharu na country koncert českobudějovické kapely CLASSIC COUNTRY COLLEGIUM. Všichni jste srdečně zváni !

12.8.2016   COUNTRY KONCERT VE ŠPEJCHARU


11 .6. 2016 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

ikona článku

.6.2016   DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Děti znáte život na farmě ?

Na farmě v Čihovicích v sobotu 11. 6. 2016 proběhl Den otevřených dveří, kde si rodiče spolu s dětmi a prarodiči okusili život na farmě. Návštěvníci mohli poznat tradiční zemědělství, získat vztah k farmě a odnést si skvělé zážitky. Pro malé návštěvníky bylo připraveno několik stanovišť, kde si mohli vyzkoušet plstění ovčí vlny a výrobu zvířátek z této plsti. Vyráběla se samozřejmě zvířátka, která žijí na farmě. Zkušenost s prací na tkalcovském stavu byla pro malé i velké návštěvníky také velmi zajímavá. Připravená byla i ukázka stříhání oveček Anežky a Tondy. Na dalším stanovišti si děti vyzkoušely mletí obilí starým tradičním způsobem, jízdu na koních, která byla největším dětským zážitkem spolu s krmením malého telátka. Na programu byla také prohlídka stájí a návštěvníci si mohli vyzkoušet dojení a ochutnávku mléka z místního mlékomatu. Pro malé a velké byly připravené různé soutěže a hry, dále skákání na trampolíně, házení podkovou, malování barvami na obličej a vybarvování zvířátek na dřevěnou destičku. Návštěvníci si mohli zakoupit krásné ručně vyrobené výrobky chráněných dílen Domova sv. Anežky, užitné výrobky z ovčí vlny z dílny Merina. K zakoupení byly také jablečné mošty a křížaly z Biofarmy Temelín.

K poslechu všem zahrála kapela Dělobuch a výtečné občerstvení bylo zajištěno z produktů místní farmy.

 

 


28. 5. 2016 - Dětská vikariátní pouť

28. 5.  2016 - Dětská vikariátní pouť

Téma pouti: "O svaté Anežce"

Srdečně Vás zveme na dětskou vikariátní pouť, která se bude konat v Týně nad Vltavou v sobotu 28. května 2016. Program zajištěn. Další informace naleznete v příloze.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pout.pdf 394.7 Kb

27 - 28. 4. 2016 - SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU

DVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ SEMINÁŘ BYL ZAHÁJEN NA MINISTERSTVU ZEMĚDĚLSTVÍ A POKRAČOVAL V TÝNĚ NAD VLTAVOU.
Tisková zpráva

 
 
27 - 28. 4. 2016 -  SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU    27 - 28. 4. 2016 -  SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU   27 - 28. 4. 2016 -  SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU   27 - 28. 4. 2016 -  SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU
 
Ministr zemědělství Marian Jurečka dne 27. 4. 2016 pronesl úvodní slovo při zahájení dvoudenního mezinárodního semináře na téma Sociální zemědělství v evropských zemích, kde se sešli zástupci jednotlivých zemí Rakouska, Německa, Polska, Maďarska, Slovenska vč. ČR a představili zde současnou situaci sociálního zemědělství na venkově.
Na semináři také vystoupil předseda Pracovní komise sociálního zemědělství pan Jiří Netík, Mgr. Tomáš Chovanec z CpKP a prof. Ing. Jan Moudrý CSc.,ze Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity.
Následující den v Čihovicích, představil Jiří Netík ml. sociální farmu, kde měli hosté možnost se blíže seznámit s jejím fungováním, která zde již 20 let spolu se zřizovanými organizacemi provozuje sociální zemědělství a zaměstnává lidi se zdravotním a sociálním znevýhodněním.
 
 

8. 4. 2016 - ZÍSKALI JSME AKREDITACI!

 

AKREDITACE MZE

S radostí oznamujeme, že jsme splněním všech podmínek, získali od Ministerstva zemědělství ČR, akreditaci vzdělávacího subjektu v Programu rozvoje venkova na období 2014-2020, na jejímž základě jsme oprávněni realizovat průběžné vzdělávací programy pro odbornou veřejnost.

 Další informace naleznete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skmbt-c22016041209290.pdf 245.4 Kb

1.3. 2016 - OTEVŘELI JSME PRO VÁS ZÁMECKÉ ZAHRADNICTVÍ

ZÁMECKÉ ZAHRADNICTVÍZÁMECKÉ ZAHRADNICTVÍ

Milí přátelé, zahradníci a zahrádkáři,

s příchodem jara jsme pro Vás znovuotevřeli Zámecké zahradnictví v centru Týna nad Vltavou. Máme pro vás připravený velký výběr květin od českých i zahraničních dodavatelů a širokou nabídku okrasných či ovocných dřevin. Naše zahradnice vám rády připraví výzdobu pro jakoukoli příležitost ( Velikonoce, Dušičky, Advent ) .

Navštívit nás můžete každý všední den:  9:00  - 17:00 hodin. Kontakt do prodejny tel.: 774 709109.

Najdete nás v Jiráskově ulici ( vedle hřbitova). Těšíme se na Vaši návštěvu.

Kolektiv zámeckého zahradnictví.

 

 

 

 

 


Centrum volnočasových aktivit

Nově zrekonstruované Centrum volnočasových aktivit v Chrášťanech č.p.5 , Vám nabízí možnosti příjemného strávení volného času:

MATEŘSKÉ CENTRUM  - vždy v úterý a čtvrtek  od 9 do 12 hodin  - místo setkávání rodičů na MD s dětmi od 1 do 5 let věku dítěte, služba je bezplatná

CENTRUM PRO SENIORY   - každou středu a pátek od 9 do 12 hodin  - cílovou skupinou jsou senioři starší 60-ti let a osoby se zdravotním postižením, služba je bezplatná

KLUBOVNA PRO DĚTI A MLÁDEŽ - každý všední den od 14 do 18 hodin   - cílovou skupinou jsou děti a mládež od 6 do 26 let, služba je bezplatná

Těšíme se na Vaši účast a společná setkávání !

Provozovatel: Domovy KLAS, o.p.s., pověřená osoba DiS. Kateřina Válová (socialni@domovy-klas.cz)

Centrum volnočasových aktivit